Kuzey Donanım Yazılım
kartpdks

Özel işletmeler ve kamu kuruluşları geçişlerin çok yoğun olduğu yerlerde kartlı personel takip sistemi kullanır. Örneğin “sağlık bakanlığı personel takip sistemi “nde olduğu gibi personel kimlik kartı kullanılarak giriş ve çıkışlar kayıt altına alınmış kontrollü geçiş sağlanmıştır. Emniyet müdürlüklerinde veya belediye gibi yine kamu kurum ve kuruluşlarında da kullanabilirsiniz. Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Afyon, Konya, Bursa, İzmir, Antalya, Adana,Mersin, Adıyaman belediyesinde de kartlı personel takip yazılımı veya hibrit kart, parmak, yüz okuma cihazları kullanılmaktadır.

Kart Okuma cihazları Proximity Kart Okuma Cihazı ve Mifare Kart Okuma Cihazı olarak 2 çeşittir. Kart okuma cihazlarını,

 • Personel takip sistemlerinde kullanabilirsiniz.
 • Ar-ge takip sistemlerinde kullanabilirsiniz.
 • Yemekhane takip sistemlerinde kullanabilirsiniz.
 • Ziyaretçi takip sistemlerinde kullanabilirsiniz.
 • Turnikeli veya turnikesiz tüm geçiş sistemlerinde kullanabilirsiniz.

Kartlarınızı giriş ve çıkış işlemleri için kullanabilirsiniz. Kartlı personel takip sistemi online veya offline çalıştırabilirsiniz. Ayrıca aynı kartlarla çalışanlarınızın molalarını, öğle yemeklerini hatta fazla mesailerini takip etmek için kullanabilirsiniz. Giriş çıkış verilerinizi otomatik olarak yazılıma iletebilirsiniz. Çalışanlarınızı takip ederek geciken veya devam etmeyenleri sorumluluk almaya davet edebilirsiniz.

Personel takip programlarımızda her ölçekteki işletmeye yönelik çözümler bulabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun çözümü bulmak için kart okuma cihazlarımıza göz atın.

Kartlı Personel Takip Sistemi Nedir ?

Artan rekabetle birlikte iş dünyasında şirketinizi öne çıkarabileceğiniz tek şey çalışanlarınızın verimliliğidir. Çalışanlarınızı takip etmek firma üretkenliğini artırmanıza yardımcı olur. Personelleriniz arasında değişken ücretleri belirleyebilirsiniz, veri güvenliği gereksiniminizi karşılayabilirsiniz. Çalışanlar işe giriş ve çıkışlarda turnike veya bariyerlerde kartları okutarak giriş yapar ve saat dilimi kimlik bilgileri kayıt altına alınır.

Kartlı Personel Takip Sistemlerini Nerelerde Kullanabilirsiniz ?

Kartlı personel takip sistemleri kontrollü erişim alanlarının güvenliğini güçlendirir. Bununla birlikte çalışma alanına giriş izni vermek için, sosyal tesis alanına erişim için ve yemekhane kontrolüne kadar, kişilerin tanımlanması ve izlenmesi için en güvenilir ve verimli teknolojidir. Ayrıca öğrenci ve velilerin okullara giriş, çıkışlarının takibi içinde tercih edilmektedir. Personel Takip Sisteminiz varsa yetkilendirdiğiniz personellerin özel odalara giriş çıkışlarına izin verebilirsiniz, bu da güvenliğinizi artıracaktır.

Neden Personel Takip Sistemi Kullanmalısınız ?

Kurumunuzdaki işgücünü düzenli takip edebilmeniz için aklınıza şu sorular mı geliyor;

 • Personeliniz mesailerine geç mi kaldı?
 • Personeliniz düzenli olarak işe saat kaçta geliyor, erken çıkış var mı?
 • Personeliniz hangi vardiyalarda ve hangi aralıklarla çalışıyor?
 • Personeliniz günde kaç saat çalışıyor, dinlenme süreleri yasalara uygun mu?
 • Personelinizin ne kadar verimli çalıştığını takip edebiliyor musunuz?
 • Sabit,değişken veya gece vardiyalarınız yasalara uygun mu?
 • Puantaj hesabı, izin, devamsızlık takibini doğru bir şekilde takip ediliyor mu?

Öyleyse bu sorunlar karşısında bir çözüm üretmek için harekete geçmelisiniz.Personel Takip Sistemi ile; kartlı, parmak izi, yüz tanıma sistemleri ile giriş çıkış bilgileri, molaları, yemek araları günlük, haftalık, aylık raporlamalarının düzenli sağlanması kontrolünüzdedir. Devamsızlık, geç kalma, erken ayrılma gibi alışkanlıkları olan sorunlu personelin vardiya, fazla mesai ve normal çalışma saatlerinin tespiti artık çok kolay. Dijital ortamda hızlı ve güvenli hesaplama yapma ve verileri uzun süre saklama ayrıca güvenli geçiş olanağına sahip olacaksınız.

Bir yorum Yaz